"Młodzież ku Europie"
- Szczegóły
- Super User
?Młodzież ku Europie? Kolejny projekt staży zagranicznych, tym razem pod nazwą ?Młodzież ku Europie?, został zrealizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie w ramach programu Erasmus+. Jest to program na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu na lata 2014-2020 finansowany przez UE.
Na trzytygodniową praktykę zagraniczną wyjechało łącznie 48 uczniów: 16 budowlańców do Wielkiej Brytanii oraz 16 informatyków i 16 ekonomistów do Włoch. Stażyści przygotowywali się do stosowania nowoczesnych technologii w budownictwie, ekonomii oraz ICT pracując w firmach zagranicznych. Dzięki udziałowi w projekcie nie tylko wzbogacili swoje doświadczenie zawodowe, ale również mieli okazję poznać tamtejsze zwyczaje i kulturę.
Uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk nabyli umiejętności w zakresie: tworzenia bazy danych przy użyciu języka baz danych, wartości, typów, zmiennych, operacji; wykonywania operacji relacyjnych, normalizacji, dystrybucji relacyjnych baz danych; tworzenia strony internetowej; tworzenia bazy PHP przy zastosowaniu wszystkich uzyskanych informacji oraz posługiwania się strukturalnym językiem zapytań SQL. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista uzyskali świadomość wagi i przydatności tworzenia strategii współpracy w grupie i zdobyli wiedzę na temat komunikacji w firmie. Zostali wyszkoleni w zakresie: wprowadzania znaków towarowych i stosowania ?Czterech P? Jeromiego McCarthy w praktyce; zadań związanych z tworzeniem firmy i wykonania planu marketingowego; badań rynkowych i realizacji biznesplanu. W czasie wolnym spacerowali po plaży, kąpali się w morzu i zwiedzali Rimini.
Uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanik nauczyli się: dobierać i stosować metody diagnozowania usterek i sposobów weryfikacji uszkodzonych elementów pojazdów samochodowych; dobierać i posługiwać się narzędziami kontrolno-pomiarowymi oraz urządzeniami diagnostycznymi dla pojazdów samochodowych; posługiwać się instrukcjami obsługi i naprawy, wynikami badań stanu technicznego pojazdów, katalogami, poradnikami i inną literaturą techniczną pojazdów samochodowych; dobierać i stosować metody naprawy pojazdów samochodowych ze względu na zakres i koszty.
Wolny czas w Wielkiej Brytanii uczniowie spędzali zwiedzając Londyn, Birmingham, Walię i Stafford. We Włoszech zwiedzali Wenecję, Ravennę, San Marino, Rimini. Nie zabrakło również zabawy, gry w kręgle, bilard, grillowania i zakupów. Fantastycznie, pożytecznie i twórczo spędzali czas na praktykach zagranicznych.
Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w oparciu o nowoczesne standardy. Uzyskali certyfikaty od swoich instytucji przyjmujących, potwierdzające ich udział w projekcie i zdobyte umiejętności. Dzięki temu mogą stać się konkurencyjni na rynku pracy w Polsce i w Europie. Kształtowali otwartość i wrażliwość międzykulturową, pogłębiali umiejętności językowe, w tym w zakresie słownictwa specjalistycznego oraz nabywali umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich.
|
Dzisiaj jest
Niedziela 22 grudnia 2024 Imieniny obchodzą Beata, Drogomir, Flawian, Franciszka, Gryzelda, Honorata, Ksawera, Ksaweryna, Zenon, Zenona Do końca roku zostało 10 dni |